Tarczyca

Tarczyca

Gruczoł tarczycy jest ważnym gruczołem wydzielania wewnętrznego i największym w ciele. Znajduje się przed szyją , około 10-20 gramów, w kształcie motyla, zgodnie z kręgiem C5 - T1, przód ze skórą i mięśniami, za tchawicą . płaty (prawy i lewy płat), każdy klapowany do przodu chrząstki i górnych dróg oddechowych oraz więzadło łączące dwa płaty. Czerwono-brązowa linia składa się z włóknistej warstwy utworzonej przez tylną warstwę przymocowaną do chrząstki, tak więc po połknięciu krtani, Zbadaj hormony tyroksyny (T4) i trójjodotyroniny (T3), przyjmując hormonalne działanie hormonu tarczycy TSH z przysadki mózgowej . Funkcje T4 / T3 regulujące wiele procesów metabolicznych w organizmie.

Funkcje

Wapń we krwi zawsze utrzymuje stężenie 1%.

Tarczyca znajduje się po dwóch stronach przedniej części tchawicy, ułożonych parami.

Hormon tarczycy składa się głównie z tyrozyny i jodu.

Skutki tyrozyny:

Wzmocnienie metabolizmu, stymulowanie wzrostu seksualnego.

Pobudza działanie serca, przyspiesza skurcz.

Wpływa na funkcjonowanie gruczołów płciowych i gruczołów mlecznych.

Poprawia produkcję ciepła, zwiększa poziom cukru we krwi.

Stymuluje rozwój i doskonalenie układu nerwowego.

Jeśli tarczycy nie działa prawidłowo:

Jeśli brak jodu w żywności spowoduje niedoczynność tarczycy z objawami: hipotermia, spadek metabolizmu, powolny wzrost, zmniejszona aktywność seksualna, wolne bicie serca.W obecności wole, drżenie rąk i demencja.

Niedoczynność tarczycy (choroba Basedo): z powodu nadczynności tarczycy występują oznaki hipertermii i tachykardii. Ludzie z tą chorobą mogą się rozmnażać ...

Przytarczyca, znajdująca się obok tarczycy, odsuwa tyrokanoxitonincos, który zwiększa wchłanianie wapnia z przewodu pokarmowego do krwioobiegu oraz z krwi do kości, stabilizując wapń.

Uwaga: Bez wapnia gruczoł tarczowy będzie działał nieprzerwanie, aby wapń z kości do krwi (utrzymać stężenie 1% wapnia we krwi) i powodować zaburzenia tarczycy.